Bardzo wysoka porażka w ostatnim sparingu !

Seniorzy Mazura Pisz zakończyli wczoraj zmagania w meczach kontrolnych w letnim okresie przygotowawczym do nowego sezonu 2016/17 w rozgrywkach 5 Ligi.

Rywalem Mazura w tym ostatnim meczu kontrolnym był zespół spadkowicza z 4 ligi, którzy na tym poziomie ligowym spędzili 4 sezony - Omulew Wielbark.

Do dyspozycji trenera Adama Ożarowskiego była skromna liczb 14 zawodników, a w liczbie tej nie znalazły się takie nazwiska jak: Mąka, Wiśniewski, Uszyński, Zawadzki, Witkowski, Szulęcki, Barański, Zaczkowski i kilku innych. Niestety brak tych zawodników był widoczny na boisku ale nie jest to powodem do tłumaczeń.

O ile pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była dość wyrównana, a obie drużyny nie rozpieszczały nas ilością oddanych strzałów na bramkę i większość akcji kończyłą się w środku boiska lub przed "szesnastką" rywala i nie zmieniła tego bramka zdobyta przez gości w 17 minucie spotkania.

O tyle druga połowa spotkanianw wykonaniu naszej drużyny była kiepska, a zwłaszcza pierwsze 10 minut drugiej połowy. Rywale w tym czasie w okresie od 51 do 55 minuty zdobyli 3 bramki i całkowicie podcięli skrzydła naszym zawodnikom, którzy nie mogli znaleźć pomysłu na znalezienie drogi do bramki.

Niestety u kilku zawodników w szeregach naszej drużyny widać było brak przygotowania fizycznego co skutkowało przewagę w poczynaniach rywala.

Pierwsza bramka dla Mazura padła po niepewnej interwencji obrońcy z Wielbarka, który niepewnie wybił piłkę głowa, a ta mimo interwencji bramkarza wyślizgnęla mu się z rąk i wpadła do bramki, była to bramka samobójcza. W 76 minucie spotkanka przy wyniku 1:5, drugiego gola dla Mazura strzelił Hubert Serowik - 16 latek ( przygotowuje się z drużyną seniorów od początku okresu przygotowawczego), uderzył z pola karnego tuż przy lewym słupku bramki rywali.

Skład Mazura

A.Śmiarowski - Ł.Jankcki, P.Żbikowski, Testowany, M.Jakubowski - H.Serowik, Testowany, Ł.Świderski, P.Zach - Testowany - Ł.Rejmentowski

Grali również: M.Pardo, K.Przybyłowski, P.Kowalczyk

Przed sparingiem odbyła się dość poważna rozmowa zawodników i zarządu dotycząca wielu kwestii. Wszystkie skutki i efekty poryszonych tematów będą znane po weekendzie. I zobaczymy jak będzie funkcjonowała nasza drużyna w nadchodzącym sezonie piłkarskim.

Już za tydzień nasza drużyna rozegra pierwszy pojedynek ligowy, a rywalem będą Błękitni Pasym, spotkanie zostanie rozegrane na boisku rywala w Sobotę 13 Sierpnia o godzinie 14:00.