Kilka słów o sytuacji Mazura Pisz.

W dniu 23 Stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Starostwie Powiatowym w Piszu odbył się pierwszy trening w zimowym okresie przygotowawczym do rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2017/18 w Klasie Okręgowej.

Na pierwszym treningu stawiło się 11 zawodników:

Marcin Mąka, Żbikowski Piotr, Grzegorz Korabiewski, Aleksander Kołakowski, Łukasz Skrzecz, Adam Obrycki, Łukasz Barański, Eryk Szulęcki, Sokołowski Mateusz, Patryk Zach, Sebastian Poświata, Paweł Witkowski poinformował drużynę, że nie ma jak dojechać na trening.

Z grupą seniorów trenowali również juniorzy młodsi Mazura, którzy również rozpoczęli przygotowania do rozgrywek w II lidze wojewódzkiej (Choć plan W-MZPN jest by utworzyć Ekstraklasę młodzieżową, I ligę i II ligę), przy tym założeniu, w rundzie wiosennej rywalami juniorów byli by:
1. SKS Szczytno
2. MKS Ełk
3. UKS Rona 03 II Ełk (awans z II ligi)
4. MKS Polonia Lidzbark Warmiński (awans z II ligi)
5. GZPN Omulew Wielbark (awans z II ligi)
6. KKS Granica Kętrzyn (awans z II ligi)
7. KS Zryw Jedwabno (awans z II ligi)

Pierwszy trening odbył się pod okiem Rafała Timoszuka ponieważ drużyna seniorów nie ma na dzień dzisiejszy trenera. Zarząd prowadzi rozmowy z dwoma kandydatami na stanowisko trenera Piskiej drużyny.

Krótka rozmowa ze Skarbnikiem Mazura Pisz oraz aktywnym zawodnikiem Adamem Obryckim:
1. Czy mógłbyś przedstawić nam nazwiska kandydatów na trenera drużyny?

Niestety nie mogę udzielić informacji bo jeszcze piłkarze nie wiedzą

2. Czy ustępujący zarząd wyraził chęć współpracy i pomocy dla klubu, czy całkowicie wyłączają się z działalności w klubie?

Zadeklarowali dalszą pomoc, jeśli będziemy mieli pytania o sprawy klubowe + Wsparcie finansowe. Odchodzą z zarządu jednak dalej chcą wspierać klub.

3. Czy sponsorzy, którzy wspomagali nasz klub w poprzednim roku oraz za kadencji poprzedniego zarządu nadal będą wspierać nasz klub?

Działamy aby kontynuować współpracę ze starymi sponsorami oraz wybieramy się w miejsca gdzie stary zarząd nie był. Mamy kilka planów na poprawę sytuacji ze sponsorami.

4. Nowy zarząd składa się z 5 osób, czy w przyszłości jest plan bo powiększyć skład o kolejne nazwiska?

Obecnie nie było rozmów na taki temat, jednak otwarci jesteśmy dla ludzi dla których klub jest ważny i chcą podziałać dla dobra dzieci, młodzieży i starszej młodzieży.

W Piątek 19 Stycznia odbyło się spotkanie nowego oraz "starego" zarządu klubu z piłkarzami, na których była rozmowa o przyszłości klubu oraz plany dalszej współpracy. Wszyscy piłkarze wyrazili chęć dalszego reprezentowania klubu i dążenia do osiągania sukcesów. Nowy zarząd spotkał się we Wtorek 23 Stycznia rano by omówić współpracę oraz porozmawiać o sytuacji w klubie i poruszyć różne tematy, natomiast następnego dnia o 18:00 odbyło się spotkanie z ustępującym zarządem w kwestii "przekazania klubu".

Kolejny trening drużyny seniorów odbędzie się w Piątek również na boisku przy Starostwie, w Niedzielę piłkarze udadzą się do Szczuczyna by wystąpić w halowym turnieju z okazji Memoriału Emila Świderskiego, zmarłego brata kapitana naszej drużyny - Łukasza Świderskiego. W turnieju udział weźmą: Biebrza Goniądz, Mamry Giżycko, Wissa Szczuczyn, Orzeł Kolno, Promień Mońki, Przyjaciele Emila, Sparta Szepietowo.