Święta Wielkanocne na sportowo !

Okres świąteczny dla Mazura Pisz będzie pod znakiem piłki nożnej. Efektem tego iż tegoroczne Święta Wielkiej Nocy będą pod wpływem emocji piłkarskich jest fakt, że drużyna juniorów Mazura oraz seniorów rozegrają kolejne mecze w rozgrywkach ligowych.

W Wielki Czwartek (13.04) o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Piszu rywalem juniorów młodszych Mazura będzie KKS Warmia Olsztyn, której zawodnikiem jest Jakub Szmigiel wypożyczony z Mazura na okres nauki szkolnej. Rywale Mazura po 3 meczach ligowych rundy wiosennej zgromadzili na swoim koncie 6 punktów dzięki zwycięstwom nad SKS Szczytno oraz MKS Ełk. Na własnym stadionie ulegli oni Motorowi Lubawa 0:2 . Jakub w tych spotkaniach zagrał tylko w przegranym meczu a na boisku spędził 75 minut i ukarany został żółtą kartką. Dla Mazura będzie to trzeci pojedynek przed własną publicznością, jak dotąd po 3 spotkaniach zdobyli 7 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli ligowym, ale w żadnym z pojedynków nie będą uznawani za faworyta ze względu na bardzo małe doświadczenie w I lidze wojewódzkiej. Liczymy jednak, że pokażą wszystkie swoje umiejętności i zagrają na 100% możliwości i zdobędą komplet punktów. Zapraszamy na to spotkanie.

W Wielką Sobotę mecz ligowy rozegra drużyna seniorów Mazura Pisz, a rywalem będzie Vęgoria Węgorzewo, która do tej pory zgromadzili na swoim koncie 20 punktów i zajmują 12 miejsce w tabeli ligowej. W rundzie wiosennej mierzyli się już z SKS Szczytno i Łyną Sępopol. Z pierwszą z tych drużyn przegrali w meczu wyjazdowym 0:1, a z Łyną mimo, że wygrali wynikiem hokejowym 6:4 to niestety na ich nie korzyść w zespole wystąpił nieuprawniony zawodnik i W-MZPN zweryfikował wynik jako walkower na ich niekorzyść. Przed tygodniem natomiast mierzyli się na własnym obiekcie z liderem Ligi Okręgowej i zremisowali 4:4 jest to wynik sensacyjny bo Błękitni nie przywykli do strat punktów do tej pory na 20 rozegranych spotkań był to ich drugi remis i raz przegrali spotkanie z Czarnymi Olecko.
Mecze z Vęgorią zawsze dla Mazura były spotkaniami bardzo ciężkimi jednak liczymy, że mimo ostatnich dwóch porażek z zespołami Victorii Bartoszyce i niedzielnej porażce w Górowie Iławeckim zespół Adama Ożarowskiego zdobędzie komplet oczek i powróci do czołówki tabeli. Obecnie Mazur spadł na 8 miejsce i traci 4 punkty do zajmującej trzecie miejsce Łyny Sępopol. Do drugiego miejsca strata zwiększyła się do 13 punktów, a do lidera z Pasymia ta strata to już 22 punkty !

Zapraszamy na oba spotkanie naszych drużyn i do wspierania ich w tych spotkaniach !