Przedstawiamy wytransferowanych zawodników !

Okres przygotowawczy już za nami, w sobotę drużynę seniorów czeka pierwszy mecz inauguracyjny rundy wiosennej, w którym przeciwnikiem będzie zespół Fali Warpuny. Czas więc przedstawić nowych zawodników, którzy dołączyli do zespołu Mazura.

Mowa tu o 3 zawodnikach, którzy dołączyli do Mazura, są to obrońca, pomocnik oraz napastnik.

Pierwszym z nich jest Mateusz Jakubowski, nominalny prawy obrońca, którego ostatnim klubem był zespół Śniardw Orzysz, w których grał na wypożyczeniu z Mazurskiego Klubu Sportowego Ełk (wcześniej MKS Mazur Ełk). Mateusz jest wychowankiem Znicza Biała Piska, w drużynie tej jednak nie udało mu się zadebiutować w zespole seniorskim i następnie zdecydował się grać w Mazurze Ełk, by następnie trafić na wyżej wspomniane wypożyczenie do Śniardw, gdzie z Orzyskim klubem wywalczył awans do IV ligi. Mateusz przepracował solidnie okres przygotowawczy i miejmy nadzieję, że będzie solidnym wzmocnieniem linii obronnej Mazura. Mateusz jest gotowy i zdolny do gry w meczu z Falą Warpuny.

Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do zespołu Mazura jest Piotr Kowalczyk. Fakt ten, że Piotr powraca do klubu na pewno uszczęśliwi kibiców, ponieważ Piotr znany jest z fantastycznej techniki i z bramek, których strzelał bardzo dużo i w pięknym stylu. W poprzedniej rundzie Piotrek reprezentował barwy Śniardw Orzysz, jednak zdecydował się na odejście z klubu jak kilku innych zawodników. Kilka lat wstecz nasz nowy napastnik reprezentował barwy takich klubów jak: OKS Janowo, Atlas Goręczyno, GKS Sierakowice i Znicz Biała Piska. Mimo iż w zimę był testowany przez Tęczę Łyse ostatecznie wylądował w Piszu i będzie reprezentował barwy Mazura Pisz. W pierwszym meczu ligowym niestety nie zobaczymy Piotrka na murawie ze względu na fakt, że musi on "odpokutować" zawieszenie za kartki, którymi został ukarany jeszcze grając w Śniardwach.

Ostatnim transferem Mazura jest pozyskanie na wypożyczenie młodego zawodnika Znicza Biała Piska - Kamila Melki. Dziewiętnastolatek jest wychowankiem Znicza Biała Piska, a w sezonie 2012/13 przebywał on w MOSP Jagiellonii Białystok, by w sezonie kolejnym powrócić do Znicza jednak wtedy już został zawodnikiem seniorów i do tej pory rozegrał 42 spotkania na poziomie 3 ligi. W tym czasie został ukarany 4 żółtymi kartkami i zdobył jedną bramkę. Na pewno będzie wartościowym nabytkiem i miejmy nadzieję, że on również dołoży swoją cegiełkę i pomoże w walce o awans do IV ligi.

Cieszymy się, że Ci trzej nowi zawodnicy dołączyli do klubu wierzymy, że każdy z nich będzie cennym nabytkiem i pomoże wywalczyć drużynie upragniony awans do IV ligi.