Mazur rozpoczął przygotowania ! 21 obecnych !

Wczoraj o godzinie 18:00 piłkarze Mazura Pisz rozpoczęli przygotowania do sezonu 2016/17 w Lidze Okręgowej. Na pierwszym treningu prowadzonym przez Trenera Adama Ożarowskiego obecnych było 21 zawodników.

Na razie ciężko mówić o nazwiskach, ale cieszy fakt, że na treningu obecni byli zawodnicy, którzy stanowili o sile zespołu w poprzednim sezonie. Na treningu nie zobaczyliśmy Pawła Wasiulewskiego, który był wypożyczony do ŁKS'u Łomża w rundzie wiosennej sezonu poprzedniego, jednak Paweł nie planuje powrotu do Pisza i na obecną chwilę nie wiadomo gdzie i czy w ogóle będzie grał "Zubat"
Do swoich klubów powrócili wypożyczeni do Pisza, Kamil Melka i Piotr Kowalczyk. Ten pierwszy powrócił do Znicza Biała Piska, zaś drugi Śniardw Orzysz, jednak nie będzie najprawdopodobniej reprezentował tego klubu i przejdzie do wyżej wspomnianego Znicza Biała Piska.

Trener jak i zarząd klubu robi wszystko aby klub został wzmocniony zawodnikami, którzy wnieśli by jakość do zespołu i mogli by zastąpić zawodników, których klub straci w tym sezonie.

Trener Adam Ożarowski o pierwszym treningu:

Cieszy frekwencja na pierwszym treningu. Zabrakło chłopaków, którzy w tej chwili przebywają za granicą i dołączą do nas w sierpniu. Do tego czasu będziemy musieli radzić sobie bez nich. Być może dołączą do nas nowi zawodnicy ale to czas pokaże.

Kilku zawodników opuściło Mazura i wróciło do swoich klubów po wypożyczeniach, kilku jeszcze się waha czy zostać czy odejść. "Ale tak to jest jedni przychodzą inni odchodzą a karawana musi jechać dalej"
Miejmy nadzieje, że zarówno Trener jak i zarząd oraz koledzy z drużyny, będą w stanie przekonać zawodników obecnych jak i chłopaków, którzy mogli by zostać częścią drużyny aby zostali w naszym klubie i pomogli w walce po raz trzeci z rzędu w walce o upragniony awans do IV ligi. Naszą drużynę po tylu latach posuchy śmiało na to stać, o czym świadczy sezon 2014/15 gdzie klub zajął 3 miejsce oraz sezon ubiegły, w którym to Mazur zajął 2 miejsce w tabeli i tylko przez efekt reorganizacji rozgrywek nie otrzymał promocji do IV ligi. Ostatecznie do ligi wyżej awansował tylko mistrz każdej z dwóch grup "okręgówki".

O kolejnych informacjach na temat treningów oraz możliwych wzmocnień, będziemy informować w najbliższym czasie.