Kierunek Okręgówka czas start ! Kruklanki pokonane !

W pierwszym inauguracyjnym meczu A-klasy w sezonie 2018/19 Mazur Pisz w meczu wyjazdowym pokonał po ciężkim meczu UKS Start Kruklanki 0:1 po bramce Mateuszu Sokołowskiego, któremu asystował Hubert Serowik.

Sebastian Poświata o meczu:
Na mecz udaliśmy się w zaledwie 13 zawodników, część zawodników zatrzymały sprawy osobiste lub służbowe. Na pierwszy mecz weszliśmy pełni wiary w zwycięstwo i chęcią pokazania, że Mazur jest i NIGDY NIE ZGINIE !
Od początku byliśmy drużyną lepsza, agresywniejszą, drużyną która chce za wszelka cenę wywieźć 3pkt i wejść dobrze w sezon. Pierwsza groźna akcję strzałem zakończył Okurowski, ale jego strzał jakimś cudem wybił  stojący w bramce zawodnik z pola. Kolejna próba w wykonaniu Owczarczyka i obok bramki, kolejne ataki naszej drużyny kończyły się strzałami minimalnie obok bramki, albo bramkarz lub zawodnicy blokowali strzały. Przykładem jest strzał z rzutu wolnego Okurowskiego, kiedy to piłka poszła po głowie zawodnika stojącego w murze i minęła minimalnie bramkę.

Na drugą połowę wychodzimy pełni wiary, że w końcu uda się strzelić bramkę. I to miało miejsce, po szybkiej kontrze zagranie w pole karne do Serowika Huberta, ten piętką wycofał do Sokoła, a ten oddaje silny strzął pod poprzeczkę bramki i piłka ląduje w bramce. Po bramce trochę cofnęliśmy się i gospodarze mieli swoje szanse, ale nie umieli ich wykończyć. Po dokonaniu zmian w naszym zespole ruszyliśmy do kolejnych ataków. Pierwsza z nich miał wpuszczony chwile wcześniej Serowik Jakub, ale piłka uderzona głowa trafiła w słupek. Kolejna akcja pod bramka gospodarzy i Chudzik zagrywa wzdłuż bramki i ta zatrzymuje się na linii bramkowej, ale niestety nad poprzeczka piłkę przenosi Chmielewski.

Uważam, ze cały mecz byliśmy drużyną lepszą, chłopacy zostawili kawał serducha i dużo zdrowia! Jednak jest jeszcze nad czym pracować by być jeszcze lepszą drużyną i na jednym zwycięstwie nie skończyć! Brawo Panowie!

Turolski M. - Poświata, Zach D., Obrycki A., Okurowski M., Chmielewski D., Chudzik K., Owczarczyk P., Sokołowski M., Ptak R.(60' Kołakowski A.) , Serowik H.(75' Serowik J.) ,

Fot. 09.08.2015
Start Kruklanki 1:4 Mazur Pisz