Juniorzy Młodsi wygrali na inauguracje I Ligi Woj. !

W niedzielę 26 Marca o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Piszu, juniorzy młodsi Mazura Pisz prowadzeni przez Jacka Świątkowskiego zainaugurowali rozgrywki I ligi wojewódzkiej. Ich rywalem była drużyna MKS'u Ełk, z którą w przygotowaniach do rozgrywek dwukrotnie ulegeliśmy na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ełku. Najwidoczniej Trener Jacek wyciągnął wraz z drużyną wnioski z tych sparingów i przekazał swoje uwagi dla drużyny podczas treningów i przed samym meczem co przyczyniło się do dobrej gry drużyny w meczu ligowym.

Początek spotkania mógł należeć do Mazura Pisz ponieważ w 15 sekundzie spotkania Kacper Sawicki mógł wyprowadzić Mazura na prowadzenie jednak po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek i nie wpadła do siatki. W 10 minucie spotkania sędzia główny Waldemar Szymelfejnik podyktował rzut karny, do którego podszedł Rafał Ptak, jednak jemu również zabrakło szczęścia i niestety piłka poleciała obok bramki. W końcu w 15 minucie spotkania Damian Zalewski po asyście Hubera Serowika wyprowadził Mazura na prowadzenie i strzelił pierwszą bramkę w 1 Lidze Wojewódzkiej Jr.Młodszego. Ciągła ofensywa zespołu Mazura przyczyniła się do podwyższenia wyniku za sprawą Rafała Ptaka, który tym samym zrehabilitował się za rzut karny z 10 minuty. Przy jego bramce asystował Mateusz Banach. W 39 minucie spotkania bramkę kontaktową i do szatni zdobyła drużyna przyjezdna i zrobiło się 2:1. Co zapowiadało bardzo ciekawą drugą połowę spotkania. Na drugą połowę drużyna z Pisza wyszła bardzo skoncentrowana czego skutkiem była strzelona bramka zaraz po przerwie w 42 minucie spotkania przez Kacpra Sawickiego. Przy wyniku 3:1 Mazur całkowicie kontrolował przebieg spotkania i nie dał rywalom strzelić sobie bramkę i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Mazura i pierwszymi 3 punktami w "nowych" rozgrywkach.

Trener Jacek Świątkowski: DZIĘKI WSZYSTKIM ZA ODDANE SERDUCHO I WALKĘ DO KOŃCA

Patryk Długozima - J.Baczewski, J.Stodulski(50min - P.Piotrowski), P.Waśkiewicz, K.Antosiewicz, H.Serowik, M.Banach, D.Zalewski(69min - W.Dobrowolski), P.Kukawka(77min - Malinowski), K.Sawicki(79min - J.Serowik), Rafał Ptak

Kolejnym rywalem Mazura będzie inny zespół z Ełku - Rona 03, którzy w pierwszej kolejce wiosennej ulegli na własnym terenie Olimpii Elbląg 1:4. A po rundzie jesiennej zajmowali 4 miejsce z dorobkiem 23 punktów.
Mecz zostanie rozegrany 1 Kwietnia o godzinie 10:00 na Stadionie Miejskim w Piszu. O 16 zagrają seniorzy Mazura z Victorią Bartoszyce.