Zwycięstwo zgodnie z planem. Skromnie, ale 3 punkty zostały w Piszu.

Wczoraj odbyła się inauguracja "piłkarskiej wiosny" na boiskach V ligi. Piłkarze Mazura Pisz, walkę o ligowe punkty rozpoczęli już tydzień temu meczem zaległym, ale dopiero wczoraj odbyła się terminowa Runda Wiosenna. "Pierwszym" rywalem Mazura był zespół Kłobuka Mikołajki.

Do zespołu po długiej przerwie wrócił Marcin Rejmentowski, który na boisku pojawił się pod koniec drugiej części spotkania. Miejmy nadzieję, że z biegiem czasu wywalczy sobie miejsce w pierwszym składzie i będzie "wodzirejem" naszej drużyny oraz poprowadzi ją do upragnionego awansu do IV ligi.

Przed meczem z Kłobukiem cel był tylko jeden - kilka bramek oraz pewne 3 punkty. Co do wyniku mogą być zastrzeżenia, bo ciągła przewaga w tym meczu dała "marne" efekty w postaci bramek, nasi zawodnicy zdobyli tylko dwie, o co można mieć delikatne pretensje, ale cieszą za to 3 punkty i dobra gra naszego zespołu.

1 min - Rozpoczyna zespół Mazura

9 min - Jak dotychczas, przewaga naszego zespołu i ciągle stosowany wysoki pressing.

11min - Strzał Wiśniewskiego zza pola karnego, ale niestety piłka leci nad poprzeczką bramki gości

13 min - Z lewej strony boiska dośrodkowuje Marcin Mąka, do piłki dochodzi Świderski jednak jego strzał zatrzymuje się na poprzeczce bramki, do odbitej piłki na przed pole dopada Wiśniewski, uderzea i... niestety słupek.

15 min - Rzut wolny dla Kłobuka, strzał na bramkę i piłka przechodzi obok lewego słupka bramki

25 min - Dośrodkowanie z lewej strony boiska Mąki w pole karne, tam Gutowski wyskakuje najwyżej i główką pokonuje bramkarza gości. Prowadzimy 1:0

27 min - Gutowski marnuje sytuacje sam na sam z bramkarzem z Mikołajek

33 min - Uderzenie Wasiulewskiego z okolicy 35 metra jednak łapie bramkarz

36 min - Pierwsza zmiana w zespole gości

37 min - Ciągła przewaga Mazura, ale brak jest strzałów na bramkę

39 min - Kontra zespołu Mazura Pisz, Wiśniewski do Mąki, ale niestety wcześniej była pozycja spalona

42 min - Po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Łukasza Świderskiego, wpada ona pod nogi Błażeja Gutowskiego, który uderza z okolicy 16 metra, ale piłka po odbiciu od nogi obrońcy leci nad poprzeczką

45 min - Do przerwy wynik 1:0 dla Mazura Pisz

54 min - Gutowski zza pola karnego, ale piłkę łapie bramkarz

56 min - Kolejna próba "Gutka" tym razem strzał z okolicy 30 metra ale strzał pięknie broni bramkarz, piłka pozostaje w grze

60 min - Mąka zagrywa w pole karne do Zawadzkiego, ten cofa piłkę na przed pole do Wasiulewskiego, ale strzał "Zubata" zablokowany

62 min - Zwadzki faulowany w polu karnym gości i sędzia Diana Czerska-Kurek dyktuje rzut karny dla Mazura.

63 - Rzut karny wykonuje Marcin Mąka po konsultacji z "Giewontem" i pokonuje bramkarza gości, mamy 2:0

64 min - Pieklik zagrywa prostopadłą piłkę do Gutowskiego, ten w sytuacji sam na sam ponownie przegrywa "pojedynek" z bramkarzem

65 min - Pierwsza zmiana w Mazurze, za narzekającego na bół w udzie Gutowskiego wchodzi Łukasz Skrzecz

72 min - Wiśniewski na prawy narożnik pola karnego do Poświaty, który uderza na bramkę ale niestety obok słupka

77 min - Druga zmiana w zespole Mazura, za Zawadzkiego wchodzi Ptak

81 min - Za symulację w polu karnym żółtą kartką ukarany Łukasz Świderski

83 min - Za Poświatę na boisko wchodzi wracający po kontuzji Marcin Rejmentowski

85 min - Jeden z nielicznych prób zawodników przyjezdnych, strzał zza pola karnego ale spokojnie łapie Turolski

87 min - Ostatnia zmiana w zespole Mazura, za Pieklika wchodzi Kazimierski Damian.

90+2 - Żółtą kartką ukarany Kazimierski za nieostrożny faul na bramkarzu drużyny przyjezdnej

Koniec spotkania, zwycięstwo Mazura 2:0.
Kolejne 3 spotkania zespół prowadzony przez Adama Ożarowskiego rozegra na wyjeździe, a w Piszu zawodników zobaczymy dopiero 25 Kwietnia o godzinie 17:00 kiedy to rozegrają mecz z Błękitnymi Pasym.