Trzecie zwycięstwo z rzędu bez straty bramki ! Mąka i Świderski kontuzjowani.

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Piszu, Mazur zakończył rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2015/16 meczem z Danpolem Knopin. Zespół ten przed tym spotkaniem zajmował 13 miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Początek sezonu mieli wspaniały co było efektem 10 zdobytych punktów w 4 spotkaniach i zajmowali w tym momencie 1 miejsce w tabeli, potem już było co raz gorzej, i do wczorajszego meczu osiągnęli to co widać w tabeli.

Mimo tej przewagi nie tylko w poziomie gry (jaką było widać w poprzednim sezonie), ale także w tabeli, trzeba było uważać na rywala bo znani są z tego, że nawet jak przegrywają do grają cały czas do końca nie odpuszczając nawet na trochę. I tak było też we wczorajsze sobotnie popołudnie. Pierwsza bramka w spotkaniu padła dopiero w 41 minucie spotkania i to po trafieniu samobójczym, piłkę zagrywał Wiśniewski a rywale niefortunnie trafili do własnej siatki.

W drugiej połowie szansę gry dostało 2 zawodników juniorów starszych, Dawid Kozioł i Damian Kazimierski, obaj mieli już szansę gry w seniorach, jednak coś stawało na przeszkodzie (chyba brak odwagi na grę i treningi ze starszymi kolegami oraz działanie presji) i po jakimś czasie rezygnowali z treningów w seniorach. Wczoraj ze względu na plagę kontuzji jaka panuje w zespole prowadzonym przez Adama Ożarowskiego, usiedli oni na ławce rezerwowych z szansą wejścia na boisko. Trener Adam Ożarowski miał nosa wpuszczając obu zawodników na boisko, w 80 minucie spotkania zakończyli oni akcję zakończoną bramką, Damian zagrał do Dawida a ten podwyższył wynik na 2:0 dla Mazura. Może ten fakt zmotywuje 19 i 18 latka aby trenować i grać w seniorach !

Wcześniej, a mianowicie w 50 minucie spotkania niestety kolejny zawodnik Mazura musiał opuścić przedwcześnie boisko, tym razem kontuzji doznał kapitan zespołu Łukasz Świderski. A w 72 minucie kontuzji doznał również Marcin Mąka i niestety plaga nadal się rozciąga...

W 84 minucie spotkania wynik ustalił Karol Wiśniewski pokonując bramkarza pewnie wykonując "jedenastkę". Karny został podyktowany za zagranie ręką po strzale Karola Wiśniewskiego.

Mimo, że runda jesienna się skończyła to zawodnicy jeszcze nie kończą rozgrywek, pogoda dopisuje dlatego W-MZPN zdecydował się na rozegranie awansem dwóch kolejek rundy wiosennej, w związku z tym Piska drużyna będzie mierzyła się 8 Listopada ze Startem Kruklanki, a 11 Listopada w Szczytnie podejmą miejscowy SKS.

Po rundzie jesiennej Mazur zajmuje 2 miejsce premiowane awansem do IV ligi z dorobkiem 30 punktów i ze stratą 8 punktów do prowadzących Orląt Reszel oraz z przewagą 1 punktu nad Cresovią Górowo Ił. oraz Czarnymi Olecko.
Miejmy nadzieję, że dwa mecze rozegrane awansem wzbogacą dorobek punktowy Mazura a przewaga nad drużynami "za plecami" zwiększy się, a strata do lidera zmaleje !