Straty w piłkarzach w Piskim klubie.

Zimowy okres przygotowawczy w pełni, a więc czas na jakiekolwiek informacje o tym jak wygląda sytuacja kadrowa w zespole Mazura.

Już zanim rozpoczęły się treningi Mazura, wiadomo było, że przygotowań z Mazurem nie rozpocznie Paweł Wasiulewski, który zadeklarował chęć sprawdzenia się w wyższej lidze. Paweł na co dzień mieszka i pracuje w Łomży w straży pożarnej, a więc czas, który poświęcał na dojazdy do Pisza na treningi i mecze go wyczerpywały, w związku z tym mimo, że chciałby pomóc drużynie w walce o IV ligę, musiał zdecydować się odejść. Od początku okresu przygotowawczego trenuje z ŁKS'em Łomża, na co dzień występujący w 3 lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej, runda wiosenna będzie dla tego zespołu trudnym wyzwaniem, na ten rok przypada reorganizacja rozgrywek, a więc dużo drużyn "poleci" w dół. Nie jest przesądzone, że Paweł zagra w barwach ŁKS'u, ale wszystko na to wskazuje, jeśli kluby się dogadają, a "nasz" zawodnik znajdzie zaufanie w oczach trenera to za pewne w rundzie wiosennej zobaczymy "Zubata" na boiskach trzecioligowych.

Kolejnymi zawodnikami, którzy zapewne nie zagrają w Mazurze są to Marcin Rejmentowski i Łukasz Rejmentowski, bracia, z których ten starszy, do niedawna kapitan drużyny Marcin, już w rundzie jesiennej rzadko lub wcale występował w zespole, z różnych powodów o tyle Łukasz przebywa za granicą i nie jest w stanie brać czynny udział w treningach i meczach drużyny.

W rundzie wiosennej nie zobaczymy też Błażeja Gutowskiego i Łukasza Maciejewskiego, obaj zawodnicy wyjechali w celach zarobkowych do Holandii i nie zobaczymy obu zawodników na boiskach V ligi.

Teraz mowa o zawodnikach, którzy dołączyli do drużyny seniorów

Z zespołem trenuje kilku dobrze zapowiadających się juniorów i głównie na nich będzie oparta drużyna Mazura w rundzie wiosennej, do takiej grupy należą między innymi: Dawid Kozioł, Simon Czupryński, Jakub Szmigiel, Paweł Witkowski, Maciej Pardo, Eryk Szulęcki.

Niektórzy z nich już mieli okazję rozegrać mecze w drużynie seniorów, ale wciąż można ich uznawać za dopiero wchodzących do drużyny. Możliwe, że Trener Adam Ożarowski, który jest w stanie "ściągnąć" jakiś zawodników, porozmawia ze swoimi znajomymi i uda się kogoś załatwić do gry, jednak jeśli nawet, któryś z zawodników będzie trenował z drużyną Mazura, to reszta pozostaje w rękach zarządu, który będzie musiał się dogadać z klubami, w których zawodnicy występowali w poprzedniej rundzie lub troszkę wcześniej, ale nie minął jeszcze rok od ostatniego występu na ligowych boiskach.

Do treningów wrócił również Piotr Żbikowski, który w rundzie jesiennej nie występował w drużynie, a był widoczny na treningach i zagrał w sparingu z Kurpikiem Kadzidło.

Na pewnie dłuższy czas z drużyną rozstali się Patryk Pieklik i Marcin Ptak, którzy studiują i nie są w stanie trenować z drużyną, może jeszcze kiedyś wystąpią w barwach Mazura. Damian Czerniak nadal mieszka w Gdańsku i również nie będzie grał w Piskich barwach.

Do zakończenia okresu przygotowawczego mamy jeszcze ponad miesiąc i w tym czasie będzie pomału się wszystko klarować. O zmianach jakie nastąpią postaramy się informować na bieżąco.