Sparingowa wygrana z rywalem z podwórka.

Dzisiaj odbył się 5 sparing drużyny Mazura Pisz w zimowym okresie przygotowawczym. Dziś nasz zespół mierzył się z drużyną Czarnych Olecko, a więc z rywalem, z którymi rywalizujemy w jednej lidze(V liga okręgowa W-M). Kadra na ten mecz była dość krucha, niestety wielu zawodników zmagało się z chorobą lub pracą co uniemożliwiło im występ w dzisiejszym spotkaniu. Mimo braku kilku podstawowych zawodników nasza drużyna spisała się bardzo dobrze i pewnie pokonała zespół Czarnych 3:1 choć wynik mógł być o wiele większy, gdyby nie proste błędy pana sędziego oraz troszkę lepsza skuteczność naszych zawodników. Kilkoma ładnymi interwencjami popisał się również bramkarz gospodarzy.

Rywale w całym meczu nie mieli groźnych sytuacji i nie wiele razy zagrażali bramce naszej drużyny lub też bardzo dobrze radzili sobie Szymon Kuźma(1 połowa) i Maciej Turolski(2 połowa).
Cieszy również fakt, że do treningów z drużyną po pobycie w Starcie Kozłowo wrócił Łukasz Skrzecz i już dziś zagrał cały mecz przeciwko Czarnym, na prawej obronie i spisał się naprawdę nieźle.

Skład Mazura:
Sz.Kuźma(45min-M.Turolski) - S.Poświata, P.Wasiulewski, Ł.Skrzecz, Ł.Barański - Ł.Świderski, D.Czerniak(45min-P.Kowalczyk), D.Zawadzki, M.Ptak(70min-K.Przybyłowski) - M.Sokołowski, Zawodnik Testowany 1

Bramki:
39min - Poświada dośrodkowuje z własnej połowy w pole karne rywali gdzie wbiega Marcin Ptak, przyjmuje futbolówkę na klatkę piersiową, oddaje strzał ale broni bramkarz odbijając piłkę w bok, do piłki dopada Mateusz Sokołowski i umieszcza piłkę w pustej bramce, otwierając wynik spotkania.

53min - Akcja Sokołowskiego i Ptaka, ten pierwszy zagrywa w pole karne do Marcina, ten mija jeszcze obrońcę i oddaje strzał, mamy 2:0 dla naszej drużyny

63min - W środku boiska piłkę przejmuje Paweł Kowalczyk zagrywa na 16 metr do Zawodnika Testowanego, ten oddaje mocny strzał i mamy już 3:0

85min - Długie zagranie na lewą stronę tuż pod pole karne, zawodnik Czarnych strzela po długim rogu naszej bramki i pokonuje Turolskiego, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:1.

MAŁA GALERIA Z MECZU POJAWI SIĘ NAJPRAWDOPODOBNIEJ PO WEEKENDZIE.