Seniorzy wciąż w dołku...Strona nadrabia zaległości.

Niestety "piłkarska wiosna" nie jest wymarzoną dla piłkarzy seniorów Mazura Pisz. W obecnie trwających rozgrywkach rundy wiosennej nasi "ulubieńcy" zgromadzili na swoim koncie zaledwie 4 punkty dzięki jednemu zwycięstwu w meczu wyjazdowym w Bezledach w ramach 18 kolejki Ligi Okręgowej. Po tamtym zwycięstwie na koncie Mazura pojawiło się aż 5 porażek ! I dopiero w dniu 6 Maja w Dźwierzutach udało się przerwać tą niechlubną passę, jednak tylko passę porażek, ale zła passa meczy bez zwycięstwa niestety trwa nadal.

Wszystko wydawać by się mogło, że w meczu z wiceliderem z Barczwa, nadejdzie czas przerwania tej złej passy.

Krótkim opisem tego spotkania mogą być słowa Trenera Adama Ożarowskiego, który skomentował mecz z Pisą w tych słowach:
"Gramy jak nigdy, przegrywamy jak zawsze" . Do przerwy nasz zespół prowadził 1:0 za sprawą bramkę Mateusza Sokołowskiego z 16 minuty spotkania i dodatkowo miał 3 stuprocentowe okazje, a goście w tym meczu totalnie nie istnieli. Niestety mecz nie trwa 45 minut, a dwa razy tyle i to w drugiej połowie goście przejęli więcej inicjatywy, i gdy pomału w głowach i piłkarzy i wszystkich zgromadzonych na stadionie Mazura dopisywał sobie 3 oczka do swojego dorobku punktowego, goście wyprowadzili 3 groźne ataki w ciągu ostatnich 13 minut spotkania ! W 77 minucie spotkania wyrównali stan meczu, a w 83 minucie wyszli na prowadzenie. Mazur postawił wszystko na jedną kartę aby uratować ten remis, ale niestety w 90 minucie spotkania dokonali ostatniego "uderzenia" i strzelili trzecią bramkę pozbawiając złudzeń nasz zespół.

Tydzień przed tym spotkaniem drużyna Mazura grała w Dobrym Mieście, i o tym meczu nie ma za dużo co mówić, jedynie można wspomnieć o dramatycznej grze całej lini obrony Mazura, która popełniała błąd za błędem co gospodarze, drużyna z dołu tabeli skrzętnie wykorzystała i strzeliła aż 7 bramek ! Wynik do pierwszej połowy to 3:2 mimo iż Mazur potrafił prowadzić w tym spotkaniu 1:2. Ostatecznie druga połowa to istny grom gospodarzy i wygrali oni 7:3 !

Do Dźwierzut Mazur wybrał się w zaledwie 11 osobowym składzie, a mimo wszystko wiara w zwycięstwo była duża i chęć przełamania tej złej passy. Mimo, że gospodarze mecz kończyli w 10 to niestety nie udało się wygrać tego spotkania, bramkę dla Mazura strzelił Tomasz Jakubczyk. Fantastyczne próby mieli Łukasz Świderski oraz Mateusz Kowalczyk, ale nie przyniosło to zamierzonego efektu i ostatecznie drużyna Mazura do Pisza wróciła z jednym oczkiem.

W przyszły weekend na Stadionie Miejskim w Piszu dojdzie do pojedynku derbowego. W Derbach Powiatu Piskiego zmierzą się KS Mazur Pisz oraz MKS Ruciane-Nida. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 w Sobotę 13 Maja. Już dziś zapraszamy serdecznie na ten pojedynek. Jak dobrze wiemy, derby rządzą się swoimi prawami dlatego liczymy silnie na to, że Mazur wygra spotkanie derbowe i w końcu przerwie złą passę, która trwa od 18 kolejki.