Remis uratowany w ostatniej minucie ! Juniorzy bez porażki !

W Wielki Czwartek na Stadionie Miejskim w Piszu juniorzy młodsi Mazura Pisz podejmowali Warmię Olsztyn w swoim czwartym meczu w I lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. Od początku meczu w obu drużynach było widać determinacje i zaangażowanie oraz chęć zwycięstwa. Obie jedenastki próbowały swoich sił i atakowały na bramkę swoich rywali jednak to Mazur atakował groźniej i w 28 minucie spotkania po asyście Krzysztofa Antosiewicza, Kacper Sawicki strzela bramkę dającą prowadzenie Mazurowi, radość niestety nie trwała zbyt długo, chwila radości i dekoncentracji pozwoliła rywalom szybko bo już minutę później odrobić straty i stan meczu znów był remisowy.

Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie obie drużyny nadal walczyły o każdy centymetr boiska, zdecydowanie groźniejsze sytuacje podbramkowe miała drużyna Mazura, która raz za razem atakowała na bramkę rywali jednak żadnemu z trójki: Ptak, Antosiewicz, Sawicki nie udało się strzelić żadnej bramki. Dwie sytuacje 100% przed którymi stanął Kacper Sawicki zemściły się w 77 minucie spotkania gdy rywale wykorzystali błąd linii obrony z brakiem porozumienia z bramkarzem i wyszli na prowadzenie.

Kiedy już praktycznie wszystko było oddane pierwszej porażce w tym spotkaniu w jedynej i ostatniej minucie doliczonego czasu gry Jakub Baczewski po asyście Piotrowskiego "lobem" z okolicy 16 metra pokonuje bramkarza gości i mamy remis w tym spotkaniu, a sędzia zakończył pojedynek.

Trener Jacek Świątowski o meczu:
Cieszy fakt, że nasze czwarte spotkanie już za nami i nadal jesteśmy niepokonani. Nasi rywale pokazali doświadczenie w tym rozgrywkach jednak ambicja i walka pozwoliła nam zdobyć jeden punkty. W drużynie Warmii bardzo podobała mi się gra bramkarza Warmii, który ratował im skórę przy naszych sytuacjach widać, że "kuma temat" i wie o co chodzi. Gdy strzeliliśmy bramkę na 2:2 "wystrzeliłem" w górę z ławki jak byśmy wygrali finał mundialu! Ale bramka w ostatniej minucie bardzo cieszy ! Teraz nasz cel Ostróda i na tym się skupiamy.  ​

Kolejne spotkanie drużyna Mazura Pisz rozegra w dniu 22 Kwietnia o godzinie 11:00 w Ostródzie gdzie rywalem drużyny będzie miejscowa Akademia Piłkarska. Najbliżsi rywal po rundzie jesiennej plasował się na miejscu 11 z dorobkiem 11 punktów, a w dotychczasowych czterech spotkaniach rundy wiosennej zajmują przedostatnie miejsce i zdobyty zaledwie 1 punkt, a bilans bramkowy 4:8.
Mecz zostanie rozegrany na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Ostródzie (sztuczna murawa)