Przełamanie w końcu nadeszło ! Wygrana w Olecku !

W końcu udało się przerwać fatalną passę 4 kolejnych meczy bez zwycięstwa. Po 3 porażkach bez zdobycia gola oraz pechowym remisie w Lidzbarku Warmińskim drużyna Mazura udała się na mecz wyjazdowy do Olecka, gdzie jak każdy wie nigdy nie grało się łatwo. W tym spotkaniu Trener znów musiał zrobić roszady aby ustawić linię obrony i po raz pierwszy w tym sezonie jak również w innych w lini obrony zagrali: od lewej Marcin Ptak, Sebastian Poświata, Łukasz Barański i Karol Wiśniewski. Ponownie dwaj boczni obrońcy to nominalni pomocnicy, ale ze względu na dalsze problemy kadrowe Mazura zmuszeni byli zagrać na tych pozycjach.

Mecz dla Mazura od początku ułożył się pomyślnie i już w 15 minucie spotkania Karol Wiśniewski pewnie pokonał bramkarza Czarnych - Andrzeja Szyszko z rzutu karnego i dał prowadzenia Mazurowi. Po objęciu prowadzenia nasza drużyna nadal próbowała atakować i stwarzać sobie sytuacje bramkowe aby podwyższyć prowadzenie i żeby grało się lepiej. Piłka po strzałach Łukasza Świderskiego i Błażeja Gutowskiego oraz innych zawodników odbijała się od poprzeczki i słupka bramki i niestety nie znalazła po raz drugi drogi do siatki.

W drugiej połowie obie drużyny próbowały swoich szans, ale żadnej ze stron nie udawało się strzelić bramki, na szczęście na zakończenie meczu już w doliczonym czasie gry Paweł Kowalczyk swoim strzałem podwyższył wynik na 2:0 ustalając tym samym wynik spotkania i zaklepując 3 punkty dla Mazura.

Powiązana galeria: