Po pierwsze punkty w nowym roku. Zapowiedź meczu z Orlętami.

Przed naszymi zawodnikami prowadzonymi przez Trenera Adama Ożarowskiego, start rundy wiosennej sezonu 2014/15 w rozgrywkach V ligi W-M. Pierwszym rywalem Mazura Pisz po przerwie noworoczno-świątecznej będzie zespół Orląt Reszel. Drużyna "orłów" zajmuje po rundzie jesiennej 8 miejsce z dorobkiem 25 punktów.
Zespół Orląt prowadzony przez Pana Trenera Wojciecha Jałoszewskiego, w rundzie jesiennej zdecydowanie lepiej spisywał się na boiskach rywali aniżeli na własnym "podwórku. Przed własną publicznością zdobyli 9 punktów dzięki zwycięstwom z Granicą Bezledy(2:1) i Błękitnymi Pasym(2:1) i remisom z (Czarnymi Olecko 1:1, Vęgorią Węgorzewo 0:0 i Pojezierzem Prostki 0:0). Na swoim terenie ponieśli również 3 porażki, które przypadły jedna po drugiej w meczach na własnym stadionie, a więc w 9,10 i 12 kolejce, a pogromcami Orląt okazały się Tęcza Biskupiec(1:3), Kłobuk Mikołajki(0:1) i Wilczek Wilkowo(0:3). Przez całą rundę w meczach domowych osiągnęli oni kiepski bilans bramkowy - 6:10.

Jednak jak dobrze wszyscy wiemy, statystyki w meczach nie grają, a runda wiosenna jest o wiele bardziej ciekawsza, zaskakująca, emocjonująca aniżeli runda jesienna. Jednak pierwsze mecze na trawiastych boiskach mogą okazać się bardziej grą błędów niż pięknej gry, zespoły mniej więcej od połowy stycznia korzystali głównie z boisk ze sztuczną nawierznią więc gra na naturalnej trawie może okazać się małym problemem i stawiać problemy w pierwszych etapach rundy rewanżowej.

Na jesieni to nasz zespół w meczu II kolejki w Piszu okazał się słabszą drużyną patrząc po wyniku - 0:4 - który świadczyć może tylko o kiepskiej grze Mazura. Jednak gra nie była tak zła jak pokazuje to wynik, bo piscy zawodnicy, mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki i próbach pokonania bramkarza, jednak żaden strzał nie znalazł drogi do bramki. A tak katastrofalne błędy jakie popełniła drużyna Mazura nie powinny się nigdy zdarzyć, skutkiem takich błędów były aż 4 stracone bramki. Dlatego trzeba w Reszlu pokazać, kto jest zespołem lepszym i w pierwszym meczu o punkty w roku 2015 zainkasować 3 oczka.

A jak wyglądał okres przygotowawczy sobotniego rywala ?
W zimowym okresie przygotowawczym drużyna Orląt, identycznie jak zespół Mazura rozegrała 7 meczów kontrolnych, w których to 3 krotnie odnosili zwycięstwo, 1 raz zremisowali i również 3-krotnie ponosili porażkę.

Wyniki:
Fala Warpuny - Orlęta 2:9

Polonia Lidzbark Warmiński - Orlęta 2:5

Wilczek Wilkowo - Orlęta 1:0

MKS Korsze - Orlęta 6:1

Vęgoria Węgorzewo - Orlęta 0:5

Mrągowia Mrągowo - Orlęta 4:2

Tęcza Biskupiec - Orlęta 1:1

BILANS BRAMKOWY: 23:16

Mecz z Orlętami zapowiedziany jest na Sobotę 21 Marca o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Reszlu.