Najważniejszy mecz Mazura od wielu lat !

Już w Sobotę 28 Maja przed drużyną Mazura Pisz jeden z najważniejszych meczy Mazura od wielu lat. Zespół prowadzony obecnie przez Trenera Adama Ożarowskiego stanie przed szansą powiększenia swoich szans na historyczny awans i można go by było uznać za powrót do IV ligi. Jednak na tą chwilę nadal nie wiadomo jak potoczą się losy drużyn z każdej klasy rozgrywkowej, wciąż nie wiadomo ile drużyn spadnie ile się utrzyma.
Sytuacja w naszym województwie głównie uzależniona jest od tego czy:
-Stomil i Wigry utrzymają się w I lidze
-Olimpia Zambrów utrzyma się w 2 lidze
-Olimpia Elbląg przejdzie baraże i awansuje do 2 ligi

Te trzy czynniki wpłyną na ilość drużyn, które spadną z III ligi do IV, a wtedy jasna sytuacja będzie ile drużyn spadnie z IV ligi w związku z czym znana będzie liczba drużyn awansujących do IV ligi.

Naszą drużynę powinny jednak interesować nie statystyki, a wyniki. Przed sobotnim spotkaniem nasza drużyna ma 4 punkty straty do Orląt, które zajmują pierwszą pozycję w tabeli. Po ewentualnym zwycięstwie Mazura, Piską drużynę czekają jeszcze spotkania z Czarnymi Olecko i Pojezierzem Prostki przed własną publicznością oraz ostatni mecz w sezonie z Danpolem Knopin, natomiast naszego rywala czekają natomiast mecze z teoretycznie łatwiejszymi rywalami. Na własnym stadionie zagrają ze Startem Kruklanki, które mają już w głowach grę o klasę niżej w następnym sezonie podobnie jak kolejni rywale Danpol Knopin i SKS Szczytno. Ci ostatni mają bardzo duże szanse na utrzymanie w Klasie Okręgowej więc na pewno łatwo skóry nie oddadą pozostałe dwie drużyny, to ekipy, które tracą bardzo dużą ilość bramek i ciężko tu mówić o jakimkolwiek cieniu szans na stratę punktów przez drużynę z Reszla.

Jednak tutaj również nie warto spoglądać na to co będzie po sobotnim spotkaniu. Nasza drużyna na pewno powinna wziąć za rewanż spotkanie z rundy jesiennej, kiedy to na własnym boisku dali się ograć Orlętom bardzo wysoko bo aż 0:3.

Orlęta w tej rundzie spisują się bardzo przeciętnie i mimo bardzo ważnej wygranej przed tygodniem w meczu wyjazdowym z Czarnymi Olecko, warto wspomnieć o remisach z takimi drużynami jak Łyna Sępopol, Granica Bezledy czy Pojezierze Prostki. Z pierwszymi dwoma nasz zespół w rundzie rewanżowej wygrywał, a zarząd klubu z Sępopola wyrażał się bardzo pozytywnie na temat naszego zespołu, że to Mazur prezentuje najbardziej efektowny i efektywny futbol na miarę 4 ligi.

Zespół z Pisza miał tak naprawdę 2 tygodnie przerwy przed tym ważnym spotkaniem ponieważ przed tygodniem mimo, że zdobyli 3 punkty, to bez jakiejkolwiek walki ponieważ Polonia Lidzbark Warmiński nie zawitała do Pisza oddając punkty walkowerem. Patrząc na ten fakt, można myśleć, że na zdrowie piłkarzy i na ich regenerację wpłynęło to pozytywnie to jednak "głód piłki" pozostaje wielki i oby to obruciło się na pozytywny obraz sobotniego spotkania patrząc na sytuację Piskiej drużyny.

Do Reszla wybiera się prawdopodobnie liczniejsza grupa kibiców z Pisza, która od dawna nie była widoczna w większym zgromadzeniu na piłkarskich boiskach ligowych, jednak w tak ważnym meczu nawet i oni potrafią się zorganizować! Miejmy nadzieję, że ich doping poniesie naszą drużynę do zwycięstwa, a tym samym drużyna pokaże, że w roku, w którym przypada 65 rocznica powstania klubu naszej drużynie przysługuje awans od IV ligi, i to było by największe spełnienie marzeń i wielki prezent dla całej ludności związanej z Piskim Klubem Sportowym MAZUR !

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DO RESZLA  !
SOBOTA 28 MAJ GODZINA 16:00 !