Mazur remisuje w sparingu z ligowym rywalem.

W Piątek o godzinie 18:00 Mazur Pisz na własnym Stadionie podejmował w meczu sparingowym drużynę, z którą będzie mierzył się w ligowych rozgrywkach, a mowa o drużynie Czarni-Unia Olecko.

Nazwa ta powstała od fuzji dwóch klubów 5 Ligowych Czarnychi A-klasowej Uni. I pod takim szyldem grać będą w najbliższym sezonie, a od sezonu 2017/2018 będzie nowa nazwa, jednak najprawdopodobniej będzie to nazwa Czarni Olecko.

Wracając do meczu.
Trener Adam Ożarowski miał do dyspozycji 16 zawodników, jednak w liczbie tej brakowało wielu zawodników, do tego grona należą: Łukasz Świderski, Łukasz Barański, Sebastian Zaczkowski, Paweł Witkowski, Mateusz Jakubowski, Daniel Zawadzki, Eryk Szulęcki, Dawid Kozioł,

W grze naszych rywali brakowało pomysłu na grę i większość akcji była tworzona poprzez grę tzw. Dzidą.
To nasza drużyna dominowała w środku pola, tworząc kilka ciekawych i groźnych sytuacji pod bramkowych.

Niestety to nasi rywale pierwsi objęli prowadzenie po bramce w 16 minucie spotkania, kiedy to napastnik gości przelobował Adriana Śmiarowskiego, a piłka zdążyła wpaść do bramki za nim dobiegł do niej Paweł Kowalczyk.
W 32 minucie spotkania Marcin Ptak zdecydował się na indywidualną akcję minał 2 obrońców i uderzył na bramkę z okolic 16 metra strzelając fantastyczną bramkę. Piła odbijając się od poprzeczki i słupka wpadła w samo okienko bramki.
Mimo wielu kolejnych prób z jednej i drugiej strony wynik spotkania do końca nie uległ zmianie i Mazur zremisował 1:1

Skład Mazura:
A.Śmiarowski - M.Ptak, P.Żbikowski, Testowany, Ł.Janicki - K.Wiśniewski, Uszyński, Paw.Kowalczyk, Testowany - M.Mąka, Testowany

Grali również: M.Pardo, B.Wysmułek, K.Przybyłowski, H.Serowik, P.Zach

Cieszy fakt powrotu do gry w Mazurze po kilku latach Łukasza Janickiego, który zagrał już w drugim sparingu Mazura i jeśli tylko wróci do formy z przed kilku lat to na pewno będzie dużym wzmocnieniem. Do Treningów wrócił również Patryk Zach, któremu praca w obecnej chwili pozwala na grę w Mazurze i po rocznej nieobecności znów będzie do dyspozycji Trenera.

Kolejnym sparingparterem Mazura będzie spadkowicz z 3 ligi- Znicz Biała Piska. Mecz odbędzie się 3 Sierpnia najprawdopodobniej na Stadioniew Piszu.