Mazur Pisz 0:4 W-MZPN...Przegrana walka ze związkiem !

Kibice piskiego Mazura mają prawo mieć powody do niezadowolenia. "Duma Mazur" uległa w najważniejszym meczu sezonu Orlętom Reszel 1:0. Bardziej jednak niż brak zdobycia kolejnych trzech punktów boli... odebranie 4 punktów za sprawą decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie. Czy klub z Pisza został słusznie ukarany?

Wydawać by się mogło, że jeśli Mazur otrzymał od W-MZPN oficjalne pismo, to sprawa jest przesądzona i klarowna. Powód wydaje się zrozumiały: "ukaranie klubu za brak drużyny młodzieżowej", co - jeśli jest to jeden ze związkowych wymogów - nie podlega żadnej dyskusji. O zasądzeniu kary władze "Dumy Mazur" zostały zresztą poinformowane już w lutym. Wedle słów włodarzy, mowa była wówczas jednak wyłącznie o karze finansowej.
Drużyna seniorów Mazura (której szeregi z powodu kłopotów kadrowych zostały oparte właśnie o ekipę najlepszych juniorów) przez ten czas robiła jednak to, co do niej należało - wygrywała mecz za meczem, systematycznie niwelując stratę do liderów z Reszla. I w momencie, gdy szykowali się do kluczowego, najważniejszego meczu w sezonie (mając "Orlęta" już niemal na przysłowiowe wyciągnięcie ręki), W-MZPN poinformował o... odebraniu 4 punktów z ogólnego dorobku punktowego piszan. Sytuacja ewidentnie wybiła zawodników z rytmu, a władze i kibiców klubu - mówiąc delikatnie - "drastycznie zaskoczyła".
- W regulaminie rozgrywek jest dokładnie napisane, jakie konsekwencje grożą za wycofanie zespołu. Nie ma tam nic o odejmowaniu punktów, a my pismo w tej sprawie dostaliśmy po trzech miesiącach - czytamy na oficjalnej stronie Mazura wypowiedź prezesa Zenona Gołębiowskiego.
I choć włodarze klubu zapowiedzieli odwołanie od decyzji, to nie ma co się oszukiwać: nawet gdyby okazała się ona korzystna dla piszan, to - w obliczu kończącego się niebawem sezonu - szanse na to, że zdąży ona wpłynąć w jakikolwiek realny sposób na punktową pozycję w tabeli... są znikome.

Związek odpowiada
- Wymóg posiadania określonej ilości drużyn młodzieżowych jest bardzo ważnym elementem uzyskania licencji klubowej. Od sezonu 2015/16 W-MZPN przyjął politykę karania klubów niespełniających tego kryterium w postaci odjęcia punktów drużynie seniorów, gdyż inne kary (np. finansowe) niedostatecznie dyscyplinowały kluby w tym zakresie - mówi Marek Łukiewski, dyrektor biura W-MZPN.
Związkowcy podczas rozmowy z naszą redakcją przypomnieli, że w rundzie jesiennej za podobne kwestie ukarane zostały w ten sposób już 4 drużyny (Dąb Kadyny, Pama Powodowo, Warmianka Bęsia i Danpol Knopin). Kara 4 punktów dla Mazura Pisz była więc opinii W-MZPN konsekwencją wymiaru kar orzeczonych przez Komisję w sprawie powyższych klubów.
- Mazur Pisz wycofując drużynę z rozgrywek miał całą rundę wiosenną, aby uzupełnić wymagany limit. Wystarczyło dogłosić do rozgrywek drużynę orlików lub żaków albo podpisać umowę na szkolenie młodzieży z jednym z klubów młodzieżowych np. Huraganem Pisz. Takie działanie klubu pozwoliłoby spełnić limit drużyn młodzieżowych i uniknąć przykrej kary - podsumowują przedstawiciele W-MZPN.

źródło. http://pisz.wm.pl/360427,Niezasluzona-kara-dla-Mazura.html#axzz4AYW9ZiLC