Mazur nadal w dołku...Musimy walczyć o utrzymanie !!!

Nikt by się tego nie spodziewał, że Mazur, który zajmował wysokie miejsce po rundzie jesiennej będzie musiał walczyć o utrzymanie w lidze okręgowej w Sezonie 2016/17 ! Drużyna Mazura niestety straciła jakość i blask w rozgrywkach rundy wiosennej. Wielu zawodników odeszło z przyczyn osobistych lub służbowych i zdrowotnych, ale nadal "personalnie" Mazur wydaje się być mocną ekipą to niestety jako "drużyna" nie idzie wszystko tak jak powinno i w Olecku doznaliśmy kolejnej porażki.

Do 82 min Czarni Olecko przegrywali 0:1 z Mazurem Pisz. Gola na 1:1 zdobył Michał Wasilewski, a w 93.min Michał Wargala strzelił zwycięską bramkę dla gospodarzy.

W 26. kolejce V ligi Czarni Olecko podejmowali drużynę Mazura Pisz. Pierwsza połowa spotkania należała do gości, którzy do przerwy mogli prowadzić 2:0, a nawet 3:0, ale jak zwykle w bramce Czarnych świetnie spisywał się Marcin Grygo.

W 50. min Mazur objął prowadzenie 1:0 po rzucie karnym, który na bramkę zamienił Sebastian Poświata. Po stracie bramki gospodarze w końcu zaczęli grać znacznie lepiej i stwarzać sytuacje podbramkowe. Długo jednak nie mogli pokonać bramkarza Mazura.

Dopiero w 82. min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę wyrównująca zdobył kapitan Czarnych Michał Wasilewski. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ale w 3. min doliczonego czasu gry Michał Wargala zdobył zwycięską bramkę. Tym samym ekipa trenera Karola Sobczaka przerwała serię czterech spotkań bez zwycięstwa.
Dzięki trzem punktom Czarni przesunęli się w tabeli o jedną lokatę i z 42 punktami zajmują 5. miejsce.
Mazur natomiast znajduje się po tej kolejce na 11 miejscu w tabeli i ma zaledwie 3 punkty więcej od
SKS Szczytno oraz DKS Dobre Miasto, Ci drudzy zajmują 4 miejsce od końca, które na dzień dzisiejszy jest miejscem spadkowym do A-klasy !