Marcin Mąka z "Orłem na Piersi" !

Marcin Mąka z Pisza wziął udział w zgrupowaniu piłkarskiej Reprezentacji Polski Policjantów. Trenerzy wyłonili trzon kadry na zagraniczne turnieje w Bośni i Hercegowinie oraz Holandii.

Policjanci i policjantki z całej Polski wzięli udział w selekcji do piłkarskiej kadry Polski. W gronie zawodników, którym przyglądali się szkoleniowcy był Marcin Mąka, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Piszu, który na co dzień występuje w Mazurze Pisz. Był jedynym policjantem z naszego województwa na zgrupowaniu odbywającym się w Nowym Sączu i Krynicy Zdrój.

Obóz trwał pięć dni, a uczestnicy walczyli o miejsca w reprezentacji na najważniejsze w tym sezonie turnieje międzynarodowe. Przed męską kadrą występy w XVI Mistrzostw Świata WISPA – Sarejewo 2016 oraz w 34. Światowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii, który ma rangę halowych Mistrzostw Europy.

Marcin Mąka, który w Mazurze występuje na pozycji napastnika, a w tym sezonie ligowym ma na koncie kilka goli, zrobił na trenerach kadry dobre wrażenie. Cieniem na jego udział w obozie rzuciła się jednak kontuzja, która wyeliminuje go z gry przez około cztery tygodnie.

MARCIN MĄKA POWIEDZIAŁ:
– Doznałem urazu na ostatnim treningu, tuż przed samym wyjazdem. Muszę pauzować przez miesiąc – mówi Marcin Mąka. – Mam nadzieję, że po kontuzji szybko wrócę do formy, bo pod koniec maja mamy ważny turniej w Gdyni. Otrzymałem powołanie i będę mógł potwierdzić, że zasługuję na grę w kadrze.

Udział w zgrupowaniu kadry policjantów był dla piszanina ciekawą przygodą. Policjanci mieli do dyspozycji obiekty w Nowym Sączu i Krynicy Zdrój. Sprawdzianem formy był turniej towarzyski. Honorowym trenerem Reprezentacji Polskiej Policji jest Andrzej Strejlau, który spotkał się ze sztabem szkoleniowym kadry i zawodnikami.

Selekcjoner kadry Andrzej Kuczyński (Gabinet KGP) wraz z asystentami Kazimierzem Kotasem (KSP), Dariuszem Piwowarkiem (CBŚP) oraz Mateuszem Kocykiem (KWP Radom) wyłonili trzon ekipy, która będzie reprezentować polską Policję podczas „XVI Mistrzostw Świata WISPA – Sarejewo 2016” oraz w 34. Światowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii.

Natomiast reprezentacja Policji kobiet miała podczas obozu własny, określony cel, a mianowicie jak najlepsze przygotowanie do turnieju światowego rozgrywanego w dniach 5-9 maja br. na Majorce. Przygotowania były również ważnym sprawdzianem przed meczem z reprezentacjami Policji węgierskiej, które mają zostać rozegrane z okazji 97. rocznicy powołania polskiej Policji.

Podsumowując, należy zwrócić uwagę na dobrą formę obydwu reprezentacji, co jest dobrą wróżbą na początku sezonu. Trenerzy mają nadzieję na dobre rezultaty, a zawodniczki i zawodnicy obiecali że dadzą z siebie wszystko podczas zbliżających się turniejów.

W tym miejscu organizatorzy pragną podziękować gospodarzom: Ryszardowi Nowakowi Prezydentowi Nowego Sącza, Tomaszowi Michałowskiemu Dyrektorowi MOSiR w Nowym Sączu oraz Jerzemu Szyszko Dyrektorowi MOSiR w Krynicy Zdrój za okazaną pomoc oraz umożliwienie bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych oraz odnowy biologicznej. Jednocześnie sztab szkoleniowy składa serdeczne podziękowania honorowemu trenerowi Reprezentacji Polskiej Policji, Andrzejowi Strejlau oraz trenerowi Grzegorzowi Ochowi, którzy w czasie zgrupowania dzielili się swoją ogromną wiedzą ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami.