Juniorzy Młodsi pokonali ŁKS Łomża !

Drużyna juniorów młodszych Mazura Pisz prowadzona przez Jacka Świątkowskiego, pokonała w rozegranym 12 Marca w Łomzy meczu sparingowym drużynę równieśników z ŁKS Łomża 0:1. Zespół rywali występuje w I lidze wojewódzkiej w grupie podlaskiej i z dorobkiem 7 punktów zajmuje miejsce 6 (na 7 drużyn) w tabeli ligowej. ŁKS gra z takimi zespołami jak Wigry Suwałki, Jagiellonia Białystok, MOSP Białystok i Włókniarz Białystok, a więc drużyny, które w rozgrywkach młodzieżowych w woj.podlaskim są niedoścignione.

Dla Mazura zwycięską bramkę strzelił Wiktor Dobrowolski, który popisał się fantastycznym strzałem zza pola karnego i pokonał bramkarza gospodarzy.
Za tydzień podopieczki popularnego "Kazka" podejmą w ostatnim meczu kontrolnym MKS Ełk, z tą drużyną już się mierzyli i przegrali 6:3 mimo, że do 70 minuty był wynik 2:2. Miejmy nadzieję, że tym razem Mazur Pisz okaże się lepszy i przed meczem ligowym, który odbędzie się  26 Marca(niedziela) o godzinie 14:00  na "własnym podwórku" pokażą rywalom z Ełku, że mają się czego bać gdy przyjadą tego dnia do Pisza na pojedynek ligowy !

Skład Mazura w meczu z ŁKS
Długozima P. - Waśkiewicz P, Antosiewicz K, Stodulski J, Piotrowski P - Serowik H, Banach M, Malinowski S, Kukawka P, - Ptak R, Zalewski D.

Po przerwie na boisko weszli:

Kulikowski B, Frąckiewicz Ł, Danielski P, Dobrowolski W, Ptak K, Sawicki K, Serowik J.

Bramka dla Mazura:
Wiktor Dobrowolski - As.Serowik Jakub

Trener Jacek Świątkowski o meczu:

Drużyna ŁKS ładniej "klepała", a my skupialiśmy się na rozbijaniu ich ataków. Cały mecz był mocno wyrównany jednak w drugiej połowie zagraliśmy lepiej od ŁKS'u. Cieszy fakt, że obrona zagrała w optymalnym ustawieniu. Widzę progres w naszej drużynie jednak trzeba jeszcze wiele aspektów poprawić, m.in. zagęścić środek pola jeszcze jednym zawodnikiem, ponieważ mieliśmy problem w nadążaniu za kryciem przeciwników, a w lidze zagrać jednym nominalnym napastnikiem.