Juniorzy Młodsi Mistrzami Jesieni ! Awans do I Ligi Wojewódzkiej B1 Junior Młodszy !

Juniorzy Młodsi Mazura Pisz zakończyli rozgrywki rundy jesiennej w II Lidze Wojewódzkiej B1 Juniorów Młodszych. Swój ostatni mecz musieli rozegrać tydzień po planowanym terminie (11-12Listopada) ze względu na śnieg, który zalegał na Piskim stadionie. Mecz odbył się 18 Listopada o godzinie 13:30, a rywalem była drużyna Znicza Biała Piska . Rywal dobrze znany, bo był to rywal z powiatu piskiego i ten mecz miał pokazać, kto rządzi w Powiecie Piskim w rundzie jesiennej w tym roczniku.
Ten mecz to nie tylko mecz derbowy, a mecz który miał zdecydować o tym kto w rundzie wiosennej będzie miał okazję zmierzyć się w rozgrywkach I ligi Wojewódzkiej B1 Junior Młodszy.

W-MZPN przyjął taki plan przed rozpoczęciem sezonu 2016/17, aby wszystkie zespoły młodzieżowe grające w II Lidze Wojewódzkiej w danej lidze miały okazję zwiększyć rywalizację i mieć szansę aby rundę wiosenną rozegrać w I Lidze Wojewódzkiej. I taki zaszczyt spotkał drużynę prowadzoną przez Jacka Świątkowskiego, zespół Mazura po trudnym spotkaniu pokonał w meczu derbowym Znicza 2:0 i ostatecznie po rundzie jesiennej skończyli zmagania na 1 miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów i przewagą 1 punktu nad zespołem z Olecka, z którymi to Mazur doznał jedynej porażki w rundzie jesiennej.

Dwie bramki w spotkaniu ze Zniczem zdobył najskuteczniejszy, niezawodny Rafał Ptak, który zdobył w rundzie jesiennej aż 24 bramki ! Co stanowi 45% wszystkich bramek zdobytych przez drużynę Juniorów !

Jeśli zarząd Mazura Pisz znajdzie środki na to aby drużyna Juniorów Młodszych z trenerem Jackiem Świątkowskim, wystąpiła w I lidze wojewódzkiej B1 Junior Młodszy, to rywalami Mazura będą:

MKS Ełk

DKS Dobre Miasto

KKS Warmia Olsztyn

MKS Kaczkan Huragan Morąg

MMKS Concordia Elbląg

ZKS Olimpia Elbląg

UKS Rona 03 Ełk

KS Finishparkiet Drwęca NML

UKS Naki I Olsztyn

oraz liderzy po rundzie jesiennej z innych grup II Ligi Wojewódzkiej, a więc:UKS Naki II Olsztyn, MKS Mrągowia Mrągowo, MLKS Motor Lubawa.

Z okazji zwycięstwa i zakończenia rundy jesiennej trener Jacek Świątkowski, zabrał swoją drużynę do Pizzeri u Nowaków, aby świętować 1 miejsce i pogratulować chłopakom !

Teraz wszystko w rękach Zarządu oraz Pana Burmistrza, którzy jeżeli chcą rozwoju młodzieży i sukcesów młodych chłopców na szczeblu wojewódzkim, to muszą znaleźć środki przede wszystkim na transport drużyny, bo wyjazdy do Elbląga, Lubawy czy Nowego Miasta Lubawskiego, są bardzo dalekie.
A reszta pozostaje w głowach i nogach zawodników, którzy jeżeli bardzo chcieli tego awansu i robili wszystko aby to pierwsze miejsce zdobyć, to teraz muszą podwójnie zacząć trenować i się nawzajem motywować, przepracować porządnie okres przygotowawczy i zachować szacunek do Trenera, a wtedy będą mogli walczyć jak równy z równym ze zdecydowanie silniejszymi zespołami ogranymi na szczeblu I Ligi Wojewódzkiej !