Juniorzy Mazura skromnie ale wygrali swój 3 mecz w I lidze !

Juniorzy Mazura Pisz w sobotę 8 Kwietnia rozegrali swój trzeci mecz na szczeblu I ligi wojewódzkiej Juniorów Młodszych. W tym dniu udali się na pierwsze wyjazdowe spotkanie w tych rozgrywkach, a ich przeciwnikiem był zespół Mrągowi Mrągowo, którzy również podobnie jak Mazur w tych rozgrywkach są "beniaminkiem", wygrali swoją grupę II ligi woj. i przystąpili do rozgrywek wiosennych na poziomie I ligi.

W dotychczasowych dwóch meczach, w których ich rywalami były zespoły SKS Szczytno i MKS Ełk ulegli im dość wyraźnie kolejno 0:3 z SKS i 2:4 z MKS Ełk.

Drużyna Jacka Świątkowskiego do każdego zz kolejnych meczów musi podchodzić z zapomnieniem o każdym, który już się odbył i z "zimnymi głowami" przystąpić do kolejnego spotkania. Spotkanie w Mrągowie miało pierwotnie odbyć się na boisku ze sztuczną nawierzchnią ale ze względu na fakt, że pole gry otoczone jest wysypanymi kamieniami co nie sprzyja bezpieczeństwu piłkarzy nie zostało one dopuszczone do gry, w związku z tym mecz odbył się na głównej płycie stadionu miejskiego.

Mimo bardzo ładnej pogody drużyny nie rozpieszczały swoją grą, brakowało składnych akcji a przede wszystkim strzałów na bramkę, których było jak na lekarstwo. Na szczęście Mazurowi szybko udało się wyjść na prowadzenie bo już w 8 minucie spotkania gola strzelił Kacper Sawicki po asyście Huberta Serowika i tym samym nikt by się nie spodziewał, że takim wynikiem zakończy się całe spotkanie.

Zawodnicy obu drużyn nie korzystali z jakże pięknej aury i nie stworzyli godnego widowiska oddającego blask tego spotkania. Na szczęście za pogodę i dobrą grę nikt punktów nie daje i najważniejsze są końcowe rezultaty, a w tym pojedynku to Mazur był zwycięski i może przygotowywać się do kolejnego pojedynku, który już 13 Kwietnia o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Piszu. Rywalem Mazura będzie Warmia Olsztyn, w której występuje były zawodnik Mazura - Jakub Szmigiel.