Jakub Szmigiel w Warmii Olsztyn !

Zawodnik Mazura Pisz 16-letni Jakub Szmigiel od sezonu 2016/17 broni barw Warmii Olsztyn. Nasz zawodnik wpadł w oko trenerów z Olsztyna po powołaniach, które dostawał Jakub na zgrupowania kadry wojewódzkiej i Warmia zdecydowała się ściągnąć naszego utalentowanego zawodnika do siebie.
Jak na razie Jakub trafił do klubu z Olsztyna na okres nauki w szkole średniej. Gdyby jednak zdecydował się dalej kontynuować grę w Olsztynie, a Warmia nadal by go potrzebowała to ma ona pierwszeństwo w pierwokupie tego zawodnika.

Obecnie "Gumiś" jest zawodnikiem Juniorów Młodszych, w których rozegrał dotychczas dwa spotkania w wyjściowej jedenastce w I Lidze Wojewódzkiej B1 Juniorów Młodszych. Zagrał on w meczach 2 i 3 kolejki. W drugiej kolejce jego nowa drużyna mierzyła się z Huraganem Morąg i niestety to spotkanie przegrała 0:1, a Kuba rozegrał całe spotkanie. We wczorajszym meczu 3 kolejki jego Warmia podejmowała MKS Ełk i tym razem Warmia okazała się lepszym zespołem i pokonała MKS na ich własnym boisku 1:2. A Kuba spędził na boisku 78 minut. (Juniorzy Młodsi grają w systemie 2x40 minut)

Kolejnym rywalem nowego klubu "Gumisia" będzie SKS Szczytno. Życzymy Kubie wszystkiego najlepszego w nowych barwach, samych sukcesów oraz oby rozwinął się jak najlepiej i stawał się z dnia na dzień lepszym zawodnikiem, a kiedyś wrócił do Mazura ! Powodzenia Kolego !

Mazur zapewnił sobie 30% kwoty odsprzedaży, jeżeli kiedykolwiek Warmia Olsztyn zdecyduje się wytransferować tego zawodnika do innego klubu.

źródło fot. https://www.facebook.com/Mazurski-Klub-Sportowy-E%C5%82k-1611019569145998/?fref=ts