Fala popłynęła w Piszu. Dwie bramki Sokoła !

W Wielką Sobotę w samo południe piłkarze Mazura Pisz po przerwie zimowej wznowili rozgrywki ligowe i w swoim pierwszym spotkaniu mierzyli się z beniaminkiem Falą Warpuny. W meczu tym po raz pierwszy o ligowe punkty trener Adam Ożarowski wdrożył do życia nową taktykę 1-3-5-2, która chyba spełniła swoje zadanie.

Nasz zespół po 2 bramkach Mateusza Sokołowskiego i po jednej Marcina Mąki i Sebastiana Poświaty wygrali z zespołem Fali 4:1 i dzięki remisowi lidera rozgrywek Orląt Reszel z Granicą Bezledy zmniejszyli stratę do 6 punktów i nadal zajmujemy tym samym 2 miejsce w tabeli.

W meczu z falą zabrakło kilku zawodników m.in. Karola Wiśniewskiego, Pawła Uszyńskiego i Piotra Kowalczyka(nowy nabytek Mazura), którzy są zawieszeni za kartki jeszcze z rundy jesiennej. Brakowało również Łukasza Barańskiego i Dawida Kozła, którzy leczą kontuzje. Miejmy nadzieję, że w następnej kolejce Trener Adam będzie miał większe pole manewru.

Adam Ożarowski dał również zadebiutować dwóm nowym zawodnikom, mowa o Mateuszu Jakubowskim i Kamilu Melce. Ten pierwszy rozegrał całe spotkanie na prawym skrzydle, zaś "Melon" pojawił się na boisku w 50 minucie spotkania zmieniając Eryka Szulęckiego.

Kolejnym rywalem Mazura o ligowe punkty będzie Cresovia Górowo Iławeckie, a mecz ten odbędzie się na boisku rywala 2 Kwietnia o 17:00.

KILKA PYTAŃ DO TRENERA PO MECZU:

1. Okres przygotowawczy za nami, rozgrywki ligowe wznowione. Wygrana 4:1 z Falą jednak chyba nie wszystko poszło po trenera myśli szkoleniowej ?

Zdobyliśmy 3 pkt i tego się cieszymy. Jeśli chodzi o mecz to dobrze ze obyło się bez kontuzji bo na tym pastwiska grać piłką i w piłkę się nie da.

2. W spotkaniu z Falą nie zagrało kilku podstawowych zawodników a mimo to udało się wygrać dość wyraźnie czy w kolejnym spotkaniu możemy spodziewać się powrotu któregoś z nieobecnych co podniesie sile zespołu ?

Znając życie prędzej kogoś zabraknie jak ktoś dołączy

3. W meczu zadebiutowało dwóch nowych zawodników Kamil Melka i Mateusz Jakubowski, jak Pan oceni grę tych zawodników ?

Mateusz trenuje od stycznia więc wkomponował się w zespół natomiast Kamil jest u nas od tygodnia i myślę że będzie tylko lepiej. Na pewno pomogą nam zrobić jak najlepszy wynik na koniec sezonu.

4. Dwie bramki zdobył "Sokół" co świadczy o tym, że nasz najlepszy strzelec chyba jest w formie ?

Nie przypominam sobie żeby sokół był kiedyś bez formy. Oby oni mały go kontuzje to wszystko będzie w najlepszym porządku.

5. Nasz kolejny rywal Cresovia nie zagrała swojego meczu z Czarnymi Olecko, został przełożony, czy to stawia nasza drużynę w przewadze? Czy można stwierdzić, że już wczuliśmy się w grę na naturalnej nawierzchni ?

Cresovia to silna ekipa i trzeba będzie dużo powalczyć żeby przywieść dobry wynik. A jeśli chodzi o grę na naturalnej nawierzchni to jeszcze na takiej nie graliśmy bo nasze boisko jest nie naturalne i bardziej przypomina pastwiska.

Powiązana galeria: