Derby Powiatu: Juniorzy wygrywają, seniorzy dzielą się punktami.

Miniony weekend był dla naszego klubu weekendem derbowym. W sobotnie popołudnie seniorzy Mazura podejmowali w meczu wyjazdowym MKS Ruciane-Nida, pojedynku o ligowe punkty pomiędzy tymi drużynami nie było od kilku lat. W końcu obie drużyny ponownie stanęły na przeciw siebie w meczu ligowym. O ile pierwsza połowa mogła się podobać bo mecz był bardzo wyrównany z obu stron i można było być zadowolonym z postawy naszych zawodników o tyle druga połowa nie była tak piękna. Co raz to błędy popełniała nasza drużyna, a na dodatek zawodnik MKS'u Wojtek Sieruta co chwila bombardował bramkę strzeżoną przez Karola Banacha, z rzutów wolnych. I to właśnie dzięki interwencjom "Karolka" można było odetchnąć z ulgą, że tego meczu nasz zespół nie przegrał, ale o remis nie było łatwo.

Najpierw 66 minucie fantastyczną akcją popisał się były zawodnik Mazura - Patryk Hałaburda "ten starszy" bo w drużynie MKS'u było ich dwóch i obaj byli zawodnikami Mazura. Wyżej wspomniany "Hałka" zrobił indywidualną akcję mijając 3 bądź 4 zawodników i strzelił gola dającego prowadzenie drużynie gospodarzy.

W doliczonym czasie gry zespół Mazura otrzymał wygraną od losu i sędzia Patryk Kępka podytkował jedenastkę, a tą pewnie wykorzystał Sebastian Poświata, pokonując drugiego Patryka Hałaburdę "młodszego", który nie będzie mile wspominany w drużynie Mazura, a drzwi dla niego w tym klubie powinny być już zamknięte.

Marcin Mąka o meczu:
- Trzeba przyznać, że w tym meczu zagraliśmy bez konkretnego pomysłu na grę. To na pewno nie był poziom, który prezentowaliśmy już we wcześniejszych spotkaniach. Ogromne wyrazy uznania należą się natomiast Karolowi Banachowi. Stojąc w naszej bramce uratował trzy praktycznie "stuprocentowe" sytuacje, pokazując młodszym chłopakom jak powinno się bronić

Tym samym obie drużyny podzieliły się punktami. W najbliższej kolejce podopieczni Adama Ożarowskiego zmierzą się z drużyną Czarnych-Unii Olecko, którzy w ubiegłej kolejce zatrzymali rozpęczonych Błękitnych Pasym i przerwali ich serię 9 zwycięstw z rzędu, pokonując ich na Stadionie w Olecku 2:0. Mecz z Czarnymi-Unią rozpocznie się w najbliższą Sobotę o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Piszu. Zapraszamy !

Odmienne nastroje może mieć drużyna juniorów młodszych prowadzonych przed Jacka Świątkowskiego, zespół po raz kolejny spisał się bardzo dobrze w meczu ligowym i również w meczu Derbowym Powiatu Piskiego, tyle że ze Śniardwami Orzysz okazał się zdecydowanie lepszą drużyną i wygrał wysoko bo aż 5:1 ! Przed tygodniem strzelili również 5 bramek w Wydminach wygrywając 2:5. Dzięki zwycięstwu nad Śniardwami awansowali na 4 pozycję w tabeli, a przed nimi są Jurand Barciany(9 pkt), Mamry Giżycko(10 pkt) i Czarni Olecko(12 pkt). Ci ostatni to jak na razie jedyna drużyna, która znalazła sposób na Mazura pokonując ich w pierwszej kolejce 5:1. Ten mecz dał do myślenia i zawodnikom i trenerowi i już w kolejnych meczach spisywali się o niebo lepiej. A swój kunszt strzelecki po raz kolejny pokazał Rafał Ptak. Przed tygodniem strzelił 3 bramki w Wydminach tym razem to samo dzieło uczynił w Piszu pokonując trzykrotnie bramkarza Śniardw. Po tym spotkaniu ma na swoim koncie 7 bramek w 4 meczach. Miejmy nadzieję, że forma juniorów będzie trwała jak najdłużej, a sam Rafał nadal będzie strzelał wiele bramek !

Kolejny spotkanie Juniorzy rozegrają w najbliższą Niedzielę w Miłkach gdzie podejmą miejscową Olimpię, która zajmuje 3 miejsce od końca z dorobkiem 2 punktów i bilansem bramkowym 1:5.