Cel jest jeden przegonić "Wilka" !

Już dziś piłkarze Mazura Pisz przed własną publicznością stoczą pojedynek z "Wilkami", a więc mowa o Wilczku Wilkowo. W pierwszym pojedynku na jesienni między obiema drużynami padł wynik remisowy 1:1, w obecnym sezonie w sytuacji kiedy drużyna Mazura zajmuje pozycję wicelidera i walczy o awans do IV ligi to takie mecze jak te musi wygrywać z zamkniętymi oczami.
Jednak gdy spojrzymy w historię to Wilczek okazuje się dla nas zbyt trudnym rywalem, żeby można było tak łatwo myśleć o 3 punktach. Zespół gości, który występuje w Klasie Okręgowej już 6 sezon do tej pory był rywalem Mazura 11 razy i może śmiało mówić o tym, że nasza drużyna im "leży".

Od sezonu 2010/11 czyli od momentu kiedy Wilczek był beniaminkiem "okręgówki" wygrał z Mazurem pięciokrotnie i czterokrotnie dzielił się punktami, a zaledwie dwukrotnie to nasza Piska drużyna okazywała się lepsza. Rywale okazywali się również o wiele bardziej skuteczniejsi od naszego zespołu i zdobyli aż 26 bramek, a więc dwukrotnie więcej od naszego zespołu (13 bramek zdobytych) !

Kto choć trochę interesuję się V ligą wie o tym dobrze, że Wilczek jest dla każdej drużyny dość niewygodnym rywalem i trzeba się mocno napracować aby tą drużynę pokonać, która gra nieustępliwie i ciągle dąży do celu. Miejmy nadzieję, że zawodnicy Mazura pokażą dziś o godzinie 17:00, że porażka z Victorią (mimo zdecydowanie lepszej gry) była tylko poślizgiem przy pracy i przed własną publicznością zdobędzie 3 punkty i pokona tak niewygodnego nam rywala !

Spotkanie poprowadzi sędzia 3 ligowy - Paweł Jarguz z Mikołajek, a na liniach pomagać mu będą Krystian Chudzik i Wojciech Domysławski, a więc sędziowie główni A-klasy.

Zanim seniorzy rozpoczną swoje spotkanie to znany nam będzie wynik drużyny juniorów młodszych Mazura, którzy o 11:00 rozpoczną swój pojedynek w Prostkach z tamtejszym Pojezierzem.

ROZEGRANYCH MECZY 11
Zwyciestw Mazura: 2