Błażej Gutowski i Sebastian Zaczkowski i Łukasz Skrzecz wracają na stare śmieci !

Udało się, po wielu próbach skontaktowania się z działaczami III ligowego Znicza Biała Piska oraz kilku rozmów telefonicznych i spotkań, udało się dojść do porozumienia w sprawie sprowadzenia na zasadzie transferów definitywnych dwóch zawodników Znicza, mowa tu o Błażeju Gutowskim i Sebastianie Zaczkowskim.

Błażej Gutowski występuje na pozycji napastnika zaś Sebastian może grać zarówno na środku obrony jak i na prawej stronie, zdarzało mu się również występować na skrzydłach pomocy. Trener Adam Ożarowski bardzo zabiegał o to i robił wszystko aby zarząd zgodził się na transfery obydwu zawodników. Celem Błażeja Gutowskiego ma być odbudowanie formy po ponad rocznej przerwie w grze w piłkę, po tym jak został zawieszony na rok czasu w Zniczu przestał grać w oficjalnych rozgrywkach i grał rekreacyjnie, wraca jednak do treningów z drużyną i wierzymy, że będzie bardzo wartościowym wzmocnieniem i pomoże drużynie w walce o awans do IV ligi. Sebastian Zaczkowski będzie w drużynie najstarszym zawodnikiem w zespol co będzie miało wpływ na młodych zawodnikach, którzy będą na pewno dostawać wskazówki od Sebastiana jako doświadczonego i ogranego zawodnika. Popularny "Żaba" ma równiez zadanie jakim jest załatanie "dziury" po kapitanie drużyny Marcinie Rejmentowskim, który jest niestety kontuzjowany i raczej na pewno nie zobaczymy go na boisku w rundzie wiosennej.

Błażej Gutowski swoją przygodę z piłką zaczynał pod wodzą trenera Jana Pupka, w młodzieżowych drużynach Huraganu Pisz, gdy skończył szkołę gimnazjalną przeniósł się do Mrągowii Mrągowo, gdzie jednak nie odkryto jego wszystkich możliwości i został on zawodnikiem Mazura. Po rundzie wiosennej sezonu 2011/12 przeniósł się on do Znicza Biała Piska(wtedy IV liga). Jego koniec gry w Zniczu nastąpił 23 Listopada 2013 roku, a więc wraz z końcem ostatniego meczu rundy jesiennej pomiędzy Wissą Szczuczyn a Zniczem Biała Piska, w którym do Błażej zagrał od 84 minuty.

W rundzie jesiennej sezonu 2013/14 Błażej wystąpił w 16 spotkaniach z czego 10 w pierwszej "11". W pełnym wymiarze czasowym zagrał tylko raz, w meczu z ŁKS'em Łomża w meczu 11 kolejki. Ogółem "Gutek" na boiskach trzecioligowych spędził 768 minut, w których to 4 krotnie pokonywał bramkarza rywali. Wraca do Mazura aby odbudować swoją formę strzelecką. Błysk nadzieji już jest bo w meczach sparingowych Mazura, w których wystąpił Błażej strzelił już 5 bramek.

Sebastian Zaczkowski już od 11 lat był zawodnikiem Znicza Biała Piska, gdzie występował na wielu szczeblach rozgrywkowych, najwyższym z nich był to poziom 3 ligowy. W sezonie 2013/14 wystąpił on w 20 spotkaniach, w tym w 13 jako zawodnik składu wyjściowego. W 7 spotkaniach Sebastian zaliczył pełny wymiar czasowy. Ogółem podsumowując w sezonie 13/14 "Żaba" na boisku spędził 1128 minutWe wszystkich występach tamtego sezonu został ukarany on 3 żółtymi kartkami. Gdy Sebastian był na boisku jego zespół wygrywał 11 krotnie oraz 3 krotnie remisował, przegrał 6 razy. W tych meczach zespół z Białej Piskiej stracił 20 bramek a strzelił 31.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu Trener Ireneusz Piwko nie stawiał już tak bardzo na Sebastiana, co było wynikiem 13 występów, z czego tylko 6 w wyjściowej jedenastce i zaledwie jeden w pełnym wymiarze czasowym, meczem tym okazała się wyjazdowa porażka z Sokołem Ostróda(0:3). Ogółem na boisku spędził tylko 537 minut,w czasie którym został ukarany 4 żółtymi kartkami. Ostatnim napomnieniem karany był w meczu 11 kolejki kiedy do Znicz podejmował Olimpię Zambrów, a mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.

Ostatnim wzmocnieniem Mazura Pisz jest powrót z wypożyczenia do beniaminka IV ligi - Łukasza Skrzecza. Popularny Kaziu pod wodzą byłego Trenera Mazura Pisz - Piotra Jagielskiego, grał przez całą rundę jesienną w zespole IV ligowca, jedank jego statystyk nie znamy. Wraca i miejmy nadzieję, że swoje krótkie i małe doświadczenie w występach w wyższej lidze przeniesie na grę w zespole Mazura.

PODSUMOWUJĄC:

CELEM DRUŻYNY MAZURA JEST AWANS DO IV LIGI, A CZY ZNAJDĄ SIĘ PIENIĄDZE NA EWENTUALNE WYSTĘPY W NIEJ TO POZOSTAJE W RĘKACH MIASTA I OBECNEGO ZARZĄDU. ZAWODNICY MAJĄ POSTAWIONY CEL PRZEZ TRENERA I ZADANIE DO WYKONANIA, A WIĘC WYWALCZENIE AWANSU - SEBASTIAN I GŁAŻEJ MAJĄ TEJ DRUŻYNIE W TYM POMÓC I DOŁOŻYĆ WSZELKICH STARAŃ ABY TAK SIĘ STAŁO.

Sebastianowi i Błażejowi w tym miejscu chcielibyśmy życzyć samych sukcesów sportowych w barwach Piskiego Mazura oraz wymarzonego wywalczenia awansu do IV ligi.