Vęgoria Węgorzewo Gospodarze

MAZUR PISZ

Utworzono:

08.06.2015

Fenomenalną postawę zaprezentowali w dzisiejsze późne popołudnie zawodnicy Mazura Pisz prowadzeni przez Adama Ożarowskiego. W meczu z wyjazdowym w Węgorzewie z tamtejszym Wiceliderem - Vęgorią, zespół pokazał klasę i mimo, że dużo wcześniej w większej mierze zaprzepaścili szansę na awans do IV ligi, rozgromił rywala aż 6:0 ! Aż 4 bramki w tym spotkaniu zdobył Marcin Mąka, po jednej dołożyli Sebastian Poświata i Łukasz Świderski, zaś trzykrotnie asystował przy bramkach Marcina - Daniel Zawadzki.

Jak wynika ze słów zawodników, zespół Vęgorii kompletnie nie istniał, był bezradny na każdym centymetrze boiska i nie radził sobie z dobrze spisującą się drużyna Mazura. Jedynym zagrożeniem dla bramki strzeżonej przez wracającego do "klatki" - Maćka Turolskiego, był rzut wolny w okolicach 30 minuty spotkania. Obrona Vęgorii nie była zbyt szczelna i zdecydowanie brakowało im doświadczenia co skrzętnie wykorzystał Marcin Mąka przy swojej pierwszej bramce, "wkręcił kilku obrońców w ziemię" i posłał piłkę do siatki. Pobramce z rzutu karnego Sebastiana Poświaty na 2:0 gospodarze ewidentnie się załamali i nie było w nich widać cienia chęci odrabiania strat i chęci walki o korzystny rezultat. Kiedy zespół Mazura zaczął klepać to zawodnicy Vęgorii nie wiedzieli co się dzieje i kompletnie nie umieli się ustawić co w pewnym sensie ułatwiło zadanie Piskim zawodnikom.

Po tym spotkaniu Mazur wciąż ma matematyczne szanse na awans, po tym meczu tracimy kolejno 2 punkty do czwartek Tęczy, 3 punkty to trzecich Błękitnych i 4 punkty to drugiej Vęgorii. Przed nami dwie ostatnie kolejki, w których Mazura zmierzy się: za tydzień w Wielkich Derbach Mazur z imiennikiem z Ełku oraz w ostatniej kolejce z beniaminkiem Pojezierzem Prostki. Natomiast nasi rywale w nieustannej walce o awansbędą mierzyć się z:

TĘCZA: Polonia Lidzbark i Wilczek Wilkowo - Zespół Polonii wciąż walczy o awans a więc meczu z Biskupcem łatwo nie odpuszczą, a więc po Cichu Mazur liczy, że Tęcza potknie się w Lidzbarku Warmińskim i następnie Wilczkowi, który ma juz teoretycznie utrzymanie w V lidze, ale potrafi urywać punkty najlepszym.

BŁĘKITNI: Od 14 spotkań są nie pokonani jednak jak mówi powiedzenie "każda seria się kiedyś kończy", miejmy nadziej, że tak będzie i tym razem. Pomóc w tym Mazurowi mają Orlęta Reszel i Kłobuk Mikołajki. Z tym pierwszymi Błękitni zmierzą się za tydzień i na pewno możemy spodziewać się ciekawego spotkania, a więc wynik nie jest sprawą otwartą. Kłobuk jest już jedną nogą w A klasie, jednak będą na pewno chcieli się godnie pożegnać z okręgówką i na pewno Pasym w Mikołajkach nie będzie miał tak łatwego meczu jakiego można się spodziewać.

VĘGORIA: Teoretycznie najtrudniejsze zadanie ma obecny wicelider, który zmierzy się w ostatnich dwóch meczach sezonu 2014/15 z wciążwalczącymi o utrzymanie zespołamiGranicyBezledy iPolonii Lidzbark Warmiński. Wygląda na to, że Polonia będzie głównym darczyńcą kart w walce o awans.

MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE WYNIK POUKŁADAJĄ SIĘ PO MYŚLI MAZURA ! A TERAZ NALEŻY SIĘ CIESZYĆ Z SUPER W WYNIKU W WĘGORZEWIE I WIERZYĆ W CUD !